Konkurs Futures Masters – relacja #4

Dziś czwarty dzień czwartego etapu konkursu Futures Masters. Muszę przyznać, że w tym tygodniu nie miałam za dużo czasu, by wystarczająco długo śledzić aktualne wartości. Widziałam jak bardzo szalał WIG20,…
Magda
19.02.2015

Dziś czwarty dzień czwartego etapu konkursu Futures Masters. Muszę przyznać, że w tym tygodniu nie miałam za dużo czasu, by wystarczająco długo śledzić aktualne wartości. Widziałam jak bardzo szalał WIG20, jak rósł i spadał. Pobił też w tym tygodniu chyba rekord miesiąca. Niestety nie pomyślałam, żeby wtedy kupić i grać na spadek.

Zobacz np. wczoraj:

Źródło: finanse.wp.pl

I właśnie z tego powodu jestem mocno pod kreską (gram w tym tygodniu tylko na FW20H1520, czyli WIG20):

Szacuję, że dziś i jutro niewiele uda mi się już ugrać.

Nie napisałam Ci jeszcze nic na temat mentora, którego wybrałam, a bez którego trudno byłoby mi działać swobodnie. Otóż jest to Maciej Szmigel z ING Securities:

Ostateczne wnioski pojawią się tutaj dopiero po przyszłym tygodniu, gdy ostatni etap będzie za mną. Już teraz jednak wiem, że zdecydowanie wolę poświęcić trochę czasu na giełdę i zarobić nawet te 10% w skali roku grając ostrożnie, niż lokować swoje środki na lokacie 3%.

A jak Wam idzie?

14 komentarzy
  1. Mariola

    też jestem zdania iż lepiej zarobić 10% na giełdzie niż ledwie 3 % na lokacie lokata to w sumie wychodzi na niwelacje inflacji co rocznej czyli nie tracimy na wartości pieniądza zarobić nie zarobimy a na giełdzie już są większe możliwości czystego zarobku

    Odpowiedz
    • Magda

      No pewnie, co prawda trzeba poświęcić więcej czasu, ale warto.

      Odpowiedz
  2. BJK

    u mnie niestety nie było zupełnie czasu na grę 🙁 a szkoda, bo potencjał konkursu był olbrzymi…

    Odpowiedz
    • Magda

      No szkoda. Jak cos, to jest jeszcze jeden etap 🙂

      Odpowiedz
      • BJK

        to zobaczymy jak się ogarneze wszystkim. Poniedziałek i wtorek pracuję, więc może być ciężko…

        Odpowiedz
        • Magda

          Od środy też można jeszcze dużo ugrać 🙂

          Odpowiedz
  3. Miklas

    zaraz bo nie rozumiem, wyglada mi to na lekkie nieporozumienie

    stracilas ponad 5%
    marzy ci sie 10%
    odrzucasz 3%

    moze ja czegos nie rozumiem ale wole 3% co daje mi obecnie okolo 1000zl miesiecznie bezpiecznego zysku, niz gdybym mial stracic z tego 5%

    a do osoby ktora tak sie obawia ze 3% niweluje tylko inflacje, obecnie w polsce ceny uslug i dobr maleja a lokaty sa na dosc dobrym poziomie jesli brac pod uwage stopy, bliskosc wojny itp. itd.

    dopiero jak sie ma dobry widok na inwestycje ktora da mi 10-15% zysku o duzej pewnosci beda wyskakiwal z lokat i napewno nie bedzie to gielda, opcje, ba nawet nie wiem czy polskie nieruchomosci maja sens juz predzen kawalerke w niemczech czy irlandii

    Odpowiedz
    • Magda

      Zakładam, że jak się bardziej wgłębię, to nie będzie tak dużych spadków. I nie odrzucam 3%, to też są pieniądze. Grunt to dywersyfikacja.

      Odpowiedz
      • Miklas

        jak mozna sie wglebic w nikomu nieznana przyszlosc ?

        mozesz miec jedynie tate prezesa ktory zna prezesa i wie zefirma XYZ dostanie na 100% za dwa tygodnie kontrakt na 2mld dolarow

        wszystko inne to ruletka gieldowa

        Odpowiedz
        • Magda

          Miklas, chodzi mi o doświadczenie, obycie z giełdą. To nie jest tak, że to nikomu nie znana przyszłość. Będąc na bieżąco z gospodarką można zakładać, co może się danego dnia stać, a to już jednoznacznie odbija się na indeksach giełdowych.

          Odpowiedz
  4. Dana

    Trzeba dywersyfikować 🙂 w moim portfelu jest miejsce i na inwestycje, i na lokaty/konta oszczędnościowe, przy czym w tych drugich, bezpieczniejszych sposobach, mam ulokowanych proporcjonalnie więcej środków.

    Odpowiedz
    • Dana

      A, nie napisałam, jak mi poszło – bardzo średnio, zaledwie 0,55 % na plusie. Ale lepszy rydz niż nic 🙂

      Odpowiedz
      • Magda

        O, to rzeczywiście bez szału 😉 Ale jasne!

        Odpowiedz
    • Magda

      Nie no jasne, że trzeba dywersyfikować 😉 Ale fajnie by było umieć śmigać na giełdzie.

      Odpowiedz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Czy warto inwestować w fundusze oszczędnościowe? Porównanie dostępnych opcji na rynku - […] Jeśli chcesz przede wszystkim chronić swój kapitał przed utratą wartości, to zdecyduj się na oszczędzanie. Jeżeli jednak liczysz na…

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Awatar Magda

Cześć, nazywam się Magdalena Bród, na co dzień zajmuję się marketingiem internetowym, interesuję się finansami osobistymi (stąd też pomysł na blog finansowy) i podróżami. Kilkanaście lat mieszkałam w pięknym Wrocławiu, a od niedawna w Tarnowskich Górach.

Blogujesz o biznesie lub finansach? To dołącz do grupy na Facebooku: Blogerki o finansach i biznesie

Archiwa