Uwielbiam ING. Trzymam się ich od 11 lat. Zawsze wszystkim polecam. Polecałam. Do dziś. Dziś dostałam wiadomość, po przeczytaniu której, mam ochotę rozwiązać umowę. I niestety chyba to zrobię. Bo nie mam zamiaru płacić za wypłaty z bankomatu.
Mam konto Direct. Na razie wszystko za darmo. I to było dla mnie bardzo ważne. No i fantastyczna aplikacja mobilna.
Dostałam taką oto wiadomość:
Dzień dobry,
od 29 stycznia 2016 r. zmienią się m.in. zasady korzystania z bankomatów oraz sposób rozliczania transakcji zagranicznych. Znajdzie to odzwierciedlenie w Tabeli Opłat i Prowizji ING Banku Śląskiego Spółka Akcyjna dla osób fizycznych. Poniżej przedstawiamy informacje o tych zmianach. Ponieważ są one bardzo ważne, prosimy dokładnie się z nimi zapoznać.
Wprowadzamy nowe zasady korzystania z bankomatów
- 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów ING Banku. Aby ułatwić dostęp do naszych bankomatów, ciągle zwiększamy ich liczbę – w styczniu 2016 roku będzie ich już 1200;
- 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Planet Cash. Dzięki współpracy z siecią Planet Cash, z końcem stycznia 2016 roku, do Twojej dyspozycji będzie dodatkowo 2100 bankomatów;
- 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki ze wszystkich pozostałych bankomatów w kraju, z wyjątkiem pierwszej wypłaty rozliczonej w danym miesiącu (miesiąc liczymy od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca).
Jeśli więc będziesz potrzebować gotówki szybko i niezależnie od miejsca, raz w miesiącu wypłacisz ją za darmo z dowolnego bankomatu. W każdej chwili – w aplikacji mobilnej oraz na www.ingbank.pl/wyplacam – możesz też sprawdzić, gdzie jest najbliższy bezpłatny bankomat (ING Banku lub sieci Planet Cash).
Zmieniamy zasady rozliczania transakcji zagranicznych
wprowadzamy przejrzyste zasady dotyczące opłat za transakcje kartami Visa Zbliżeniowa i Visa NFC w walucie innej niż złotówki – do tej pory koszt przewalutowania był uwzględniony w kursie walut. Po zmianie zobaczysz go jako osobną pozycję w historii transakcji konta. Będzie to 3% kwoty transakcji bezgotówkowej;
zmieniamy opłatę za wypłaty gotówki za granicą dla większości kart do konta – po zmianie wyniesie ona 6% wypłacanej kwoty.
Wprowadzamy nową usługę
saldo swojego konta sprawdzisz również w bankomatach, które nie należą do naszego banku ani do sieci Planet Cash. Koszt jednego sprawdzenia salda to 1,50 zł. W bankomatach ING Banku oraz sieci Planet Cash usługa ta jest bezpłatna.
Wszystkie zmiany i ich opisy znajdziesz w Wykazie zmian Tabeli Opłat i Prowizji dla Konta Direct pod załączonym linkiem. Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami pod numerem tel.: 32 357 47 74.
Warto pamiętać, że
nie zmieniają się inne opłaty związane z Kontem Direct:
- 0 zł za prowadzenie konta – z wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki i przelewu w oddziale banku,
- 0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotówkach – z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET.
Akceptacja zmian
Jeśli akceptujesz te zmiany, nie musisz nic robić.
Jeśli nie zgadzasz się na zmiany, możesz – do 28 stycznia 2016 roku – złożyć w naszym banku pisemny sprzeciw albo wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym. W przypadku sprzeciwu umowa wygaśnie 28 stycznia 2016 roku, a w przypadku wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym – w dniu jego złożenia.
Zespół ING Banku Śląskiego
———————————————
I wiecie co? Bezpłatne wypłaty z bankomatu to dziś standard. Nie mam zamiaru płacić za nie 2,5 zł. Ofert jest wiele.
Nie wspominając o innych podwyżkach.



Dramat.
Nie żebym wypłała gotówkę jakoś często, ale powrót do ścigania odpowiednich bankomatów to jakiś żart…
Prawda… :/ Ja też często nie wypłacam, ale nie chcę się zastanawiać, gdzie mam pójść, akurat, jak będę musiała mieć gotówkę.
Już dawno nauczyłem się, żeby nie przyzwyczajać się do jednego banku.
Zawsze jak chciałem przenieść swoje finanse do jakiegoś banku to chwilę później pojawiał się problem. Citibank miał świetną obsługę, ale kilka lat temu tak wywindował warunki kont, że mało kto je spełniał. A już na pewno nie było opłacalne trzymanie tam swoich pieniędzy przy tak niskim oprocentowaniu.
Niedawno myślałem nad mBankiem. Złożyłem wniosek o kartę kredytową, żeby mieć już cały pakiet w tym banku i … pojawiły się kłopoty. Wniosek trafił do rozpatrywania przez bankowców, po kilku wizytach w oddziale i przekazaniu masy dokumentów, dostałem odmowę. Wyciągnięcie informacji, co było powodem odmowy i czy można coś zdziałać, jest „mission impossible”. Tym samym pożegnałem się z mBankiem i wciąż szukam dla siebie innego „głównego” banku.
Konto firmowe chciałem przenieść do Idea Bank. Tak jednak okazało się, że wciąż mam stary system i nikt w tym banku nie jest w stanie mi powiedzieć, kiedy nastąpi migracja do Idea Cloud. Istna parodia. W biznesie powiedzenie komuś, że nie wiesz, na kiedy dostarczysz produkt / usługę od razu skutkowałaby zerwaniem wszelkich umów.
Na najbliższe 1,5 roku sensowną alternatywą wydaje się BZ WBK z kontem oprocentowanym na 4%. Wszystko co jest mi potrzebne będzie w tym czasie za darmo.
Darek, masz rację, mnie teraz czeka odcięcie pępowiny 😉
nie będę się przywiązywać i tak będzie najlepiej.
BZWBK nie jest chyba dla mnie alternatywą, bo już tam konto mam 🙁 I nie mogę go zmienić (kredyt hipoteczny).
Możesz założyć nadal trzy darmowe konta na 4% 🙂
Nie bądziesz tylko mogła skorzystać z promocji z dodatkową premią.
Tak myślę, co innego jest warte uwagi. I jeszcze tylko Millennium przychodzi mi na myśl.
O widzisz, dzięki, w takim razie to sprawdzę. Bo jednak 4% to o 2,5% więcej niż na koncie oszczędnościowym w ING 🙂
Nie bronię ING, ale darmowe wypłaty z dowolnego bankomatu w kraju to wcale nie jest standard w Polsce.
O widzisz, to ja musiałam dobrze trafiać. Bo na 3 konta bankowe wszystkie obecnie jeszcze mają darmową wypłatę z bankomatu
Klienci Meritum zostali niedawno przeniesieni do Alior, który nie jest darmowy…. Rozwiązałam umowę. W zeszłym tygodniu założyłam konto w ING, które będę musiała zamknąć:( 2,50 to niby nie jest duża kwota, ale miało być za darmo ze wszystkich bankomatów. Pytanie, gdzie się przenieść?
Ewelina,
zerknij sobie na livesmarter.pl może któraś oferta Cię zainteresuje. Ja polecam Millenium (konto i karta darmowe o ile wpłynie 1000 zł na konto w miesiącu i zrobisz jedną transakcję kartą). Jedyny minus to, że wpłatomaty są tylko w dużych miastach.
O widzisz, to może i ja się zastanowię nad Millenium 🙂
Dziękuję za Millenium. Wystarczy, że w którymś miesiącu nie wpłynie na konto 1000zł (bo np. pracodawca się spóźni – nie dotyczy konta 360 student) albo zapomnisz zapłacić kartą, to pojawiają się opłaty za:
konto – 8zł
kartę – 7zł
oraz za wypłaty z obcych bankomatów.
Konto „360 pułapek” 🙂
Przekonało mnie to 🙂
Błędne koło 🙁
Magda – koniecznie! Ja jakiś czas temu też pożegnałam mój długoletni bank, a teraz okazało się, że do nich wrócę, bo jako nowy klient dostanę lepsze warunki 🙂 Niestety w finansach wierność nie jest doceniana… Może ING też pójdzie po rozum do głowy po Twoim odejściu 🙂
Być może 🙂 Ale wtedy to już nie będzie moja sprawa 😀 Chyba że wrócę po latach. Ale niestety czasem promocje nie dotyczą „świeżo-byłych” klientów.
Trzeba się nauczyć zmieniać banki tam gdzie oferta jest bardziej korzystna. Wtedy może i one zaczną szanować klienta.
Ano trzeba 🙂 Właśnie się tego uczę.
Ja też jestem wieloletnią klientką ING (jak Ty 11 lat!). Tam założyłam swoje pierwsze w życiu konto… I chyba coś w tym jest, że od jakiegoś czasu trzymam się go trochę z sentymentu 🙂
Już parę miesięcy temu zlikwidowałam kartę, bo stwierdziłam, że nie ma sensu „wyrabiać normy”, żeby karta była darmowa, skoro w innych bankach jeszcze mi za wydatki zapłacą. Konto (póki co darmowe) jeszcze mam, czasem się przydaje… Ale jeśli mają zamiar wprowadzać kolejne opłaty, to chyba się z nim pożegnam… Chociaż ciężko tak, po tylu latach 😛 Co do innych banków nie mam żadnych skrupułów – otwieram, zamykam, koniec tematu. A tu… 🙂
O proszę 🙂 Ja niestety zrezygnować z karty nie mogę, bo jednak czasem jest mi potrzebna…
Ja tez potrzebuję kartę po tym, jak przeprowadziłam się z dużego miasta (gdzie miałam w miarę blisko oddział Ing i mogłam raz w miesiącu wypłacić za darmo zw kasie z konta oszczędnościowego). Mogłabym wziąć u nich karte i od biedy płacić te 7 zł, ale w pobliskim miasteczku nie mają oddziału, a ja właśnie przekonałam się, co znaczy mieć problem, jeśli bankomat nie należacy do mojego banku (w moim przypadku to mBank), nie wypłaci mi pieniędzy. Tak, mogłabym mieć kartę i nią płacić, bez bawienia się w bankomat, ale niestety, w pobliskim miasteczku zbyt wiele sklepów, kiosków i małych zakładów usługowych nie daje szansy płacenia kartą i trzeba mieć gotówkę. Wciąż mam konto ING, bo dobrze mi się z niego płaci internetowo, ale teraz musze założyć konto z kartą w banku, który ma oddział w pobliskim miasteczku, żeby w razie czego mieć łatwiejszy dostęp do gotówki
Hej, pracuje w banku i niestety nic pocieszajacego nie powiem. Niskie stopy procentowe to tylko jeden z czynnikow, przez ktory banki zarabiaja mniej. I beda to sobie rekompensowac takimi oplatami. Koncza sie czasy obslugi za 0zl. Sama mam konto w Millenium, gdzie faktycznie jest wszystko za free, ale nie zdziwie sie, jesli za jakis czas sie to zmieni. Niemniej na razie warto sie przenosic. Sprawdz tez Credit Agricole, nawet mozesz dostac dodatkowa kase za przeniesienie i pare stowek.
Lady, przecież powód podwyżki, jaki podało oficjalnie ING, jest absurdalny i inny niż ten, o którym piszesz, bo wiem to „wzrost średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw”. 🙂
Popieram. Bank to nie małżonek, nie ma co się do niego przywiązywać 😉 Tym bardziej, że konkurencja nie śpi i na rynku jest tyle atrakcyjnych ofert.
Dobre porównanie 😉
O tym samym pomyślałam czytając dzisiaj od nich wiadomość, ja byłam wcześniej 9 lat w mbanku. Chyba do nich wrócę bo jednak bankomatów Euronetu jest więcej niż Planet Cash, przynajmniej w moim mieście.
we Wrocławiu np. jest mnóstwo euronetów, a znam chyba tylko jeden planet cash…
Najwięcej bankomatów Planet Cash jest przy „Biedronkach” i chyba bankomaty BGŻ BNP Paribas (na pewno wszystkie dawnego BGŻ były zarządzane przez PC).
Sieci takie jak Euronet i Planet Cash mają swoje strony WWW, na których możesz sprawdzić lokalizacje ich bankomatów/wspłatomatów.
Absolutnie nie polecam zestawienia mBank+ Euronet lub PlanetCash. O przygodach z Euronetem klientów mBanku można poczytać przy okazji niewypłacania kasy przez bankomaty 🙁
jak pisałem na fejsie, ja właśnie zamknąłem konto u nich (kredyt spłacony, można się pożegnać 😉 ). Inna sprawa, że bankomaty Planet Cash widziałem w Polsce może z dwa razy. Czemu nie ma na liście Euronetu, których jest (i tu się wkrada klimat świąteczny 😉 ) w choinkę i trochę? A dokładniej 4200 czyli sporo więcej niż bankomatów ING (1200) i Planet Cash (1400) razem wziętych!
No cóż, ja na plus ING przez ponad 2 lata zaliczyłem przede wszystkim fajny serwis transakcyjny (z mobilnych apek nie korzystam jakoś specjalnie) oraz program SmartSaver. Jego brak najbardziej się rzuci w oczy dla moich oszczędności, ale spróbuję od Nowego Roku zmodyfikować nieco mój budżet i przerzucić te oszczędności wg normalnych zasad.
Ja tez nie znam bankomatów Planet Cach. Nie wiem, jakim cudem jest ich w Polsce aż 1400! 🙂 Kiedyś chyba ING miało deala z Euronetem.
Wiem, że nieraz jest ciężko i człowiek chcąc nie chcąc przywiązuje się do banku i jego warunków. Jeżeli wypłacasz częściej, w pobliżu nie masz bankomatu ING, to jak najbardziej korzystać z jakieś promocji i przechodzić. Ja swego czasu miałem jeden swój bankomat i uważałem, że mniej wydaje, bo nie zawsze chciało mi się do niego iść. Ale z czasem stało się to uciążliwe…
Pamiętam, że zaczęło się od podwyższenia kwoty, którą trzeba było zapłacić kartą aby ta była darmowa. Teraz znowu opłata za wypłaty z bankomatów. Niefajnie. Też się już przyzwyczaiłem i zawsze byłem bardzo zadowolony z ich usług. Pamiętam jak jeszcze nas studiach koledzy ganiali po całym mieście za bankomatem konkretnego banku celem uniknięcia opłaty. Zawsze się z nich śmiałem…No cóż chyb trzeba będzie się rozglądnąć za czymś innym…
Mateusz, akurat wywindowania kwoty, jaką trzeba byłoby zapłacić kartą, żeby wypłaty były darmowe (podobnie jak darmowe konto), bym się nie bała, bo płacę co miesiąc kartą dużo. Szkoda, że niestety nie ma teraz takiej opcji.
Osobiście rzadko wypłacam pieniądze z bankomatu, jednak gdy już zajdzie taka potrzeba to nie mam zamiaru latać i szukać jakiegoś bankomatu. Zwłaszcza, że prawdopodobnie bym o tym zapomniał…
Jeżeli istnieją lepsze alternatywy to nie ma co się wahać. Sam kiedyś miałem podobne „problemy” ze zmianą operatora. Ostatnio gdy zmieniałem, to musiałem zarejestrować numer (bo chciałem go zachować) i otwarcie powiedziałem, że chcę przenieść numer – a co będę się ukrywał 😉
Sprawdziłem u siebie w mieście i wyszło że są tylko 3 i w takich oddalonych nieco miejscach. Brak opcji zniesienia opłaty za wypłatę ze wszystkich bankomatów rzeczywiście mocno ich pogorszyło a byli fajnie, jednak jak ktoś nie korzysta tyle z bankomatów to mimo wszystko konto z kartą dalej będą przyzwoite.
Ciekawi mnie jak ING będzie się prezentował w rankingach konto bo póki co w większość stawiają go na 1 miejscu.
Akurat aplikacja mobilna ING jest beznadziejnie słaba, nic tam nie można zrobić, dużo lepsze jest mobine ing w wersji lajt.
Co do samych opłat to jestem z ING od 8 lat i jak zobaczyłem tą wiadomość to od razu pomyślałem o rezygnacji. To jest bez sensu by płacić dodatkowo za coś czym teraz się tak bardzo chwalą że jest darmowe.
Często wybieram po 30 zł w bankomatach BZ WBK gdyż tam wypłacają co 10 zł, a w bankomatach ING najmniejszy nominał to 20. Sorty ale nie zrezygnuję z takiej opcji gdyż mniejszym nominałem łatwiej zapłacić. Już wole zrezygnować z usług niż pozwolić ze siebie zdzierać kasę.
Ogólnie wspomina w komentarzach sieć Eutonet wypłaca tylko 50 zł, (chyba że coś zmienili, bo dawno nie korzystałem), więc nawet we Wrocławiu nie korzystam z tego, ponieważ to dyskwalifikuje ich jako bankomat.
Derami, wszystko można zrobić! Niczym się nie różni (jeśli chodzi o transakcje) od standardowej strony bankowej. Przyznaję, że rzadko jeszcze włączam pełną wersję. Większość przelewów robię przez aplikację.
Już dawno nie widziałem w bankomatach ING 20-złotówek. Kiedyś nieliczne miały nawet „dyszki”, ale obecnie te maszyny, które kojarzę mają od 50 wzwyż.
Na pewno „dwudziestki” można wypłacić w PKO, Pekao, bankach spółdzielczych, Planet Cash, a w BZWBK jak wspomniałeś nawet 10-złotówki.
7 lat posiadania Konta Direct i… likwiduję kartę. Konto zostawię ze względu na wygodny dostęp do historii rachunku i w sumie jeden z (IMHO) najlepszych systemów transakcyjnych.
Podwyżki opłaty miesięcznej za kartę oraz sumy transakcji zwalniającej z prowizji dzielnie znosiłem. Bank tłumaczył każdą podwyżkę bezpłatnym dostępem do wszystkich bankomatów kraju.
Większe zmiany TOiP następowały powoli, ale w miarę regularnie – drobna podwyżka opłat co ok. 2 lata (nie to co, w niektórych bankach np. na A, G, M, co potrafią co chwilę zmieniać TOiP/regulamin).
Gdyby ktoś chciał definitywnie pożegnać się z BŚ, to trzeba wspomnieć, że nawet pod tym względem są proklienccy, bo dla kont bez aktywnego limitu zadłużenia, okres wypowiedzenia wynosi 1 dzień.
W innych bankach zazwyczaj można tylko kartę zamknąć bez okresu wypowiedzenia, a konto zamyka się od 2 tygodni do miesiąca (chyba, że zmieniają warunki prowadzenia, to wtedy można zrezygnować natychmiast z każdego produktu).
P.S. Dlaczego, kiedy wpisuję adres email w domenie 10g.pl (alias z o2), to mam komunikat „proszę wpisać prawidłowy adres email”?
A moim zdaniem bez sensu trzymać takie konto widmo bez karty. Na rynku bankowym zdecydowanie lepiej być „nowym klientem”, dlatego używane konta lepiej zamknąć 🙂
Darek, słusznie 🙂
Jeżeli dane konto jest zakładane wyłącznie dla promocji, to staram się nie wykonywać z niego żadnych ważnych przelewów, nie aktywuję Poleceń Zapłaty ani zleceń stałych. Tylko płacę kartą i przelewam pieniądze między własnymi rachunkami. Takie konta szybko zamykam bez żadnego sentymentu.
Co innego, jeżeli konto od początku traktuję „poważnie” – np. opłacam z niego wszystkie miesięczne zobowiązania. Wtedy wolę mieć wygodny dostęp do pojedynczych potwierdzeń każdej transakcji. Wprawdzie archiwizuję wszystkie wyciągi, ale „w razie w” wolałbym swoim wierzycielom nie przedstawiać zestawienia wszystkich transakcji za dany miesiąc, ani nie musieć później płacić za dostęp do historii zamkniętego rachunku. Natomiast promocje „dla nowych” w ING BŚ nie są jakieś mega atrakcyjne, a po zapowiedzi zmiany TOiP wiem, że nawet gdybym nie miał konta Direct (albo w przeszłości zamknął), to nowego już nie założę.
Ten bank ma coraz mniej zalet – na pewno nie mogę złego słowa powiedzieć o dotychczasowych wersjach ING Bank Online (niedawno udostępnili nową, ale jeszcze jej dobrze nie przetestowałem), promocje OKO Bonus (wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego) jak i brak opłat za przelewy internetowe z OKO na ROR (oprócz ING chyba tylko BGŻOptima pozwala na wykonywanie dowolnej liczby przelewów z rach. oszczędnościowego bez opłat).
Widzę, że mamy podobne odczucia 🙂
PS Nie mam pojęcia, u mnie działają różne maile… Ale sprawdzę! Dzięki!
Dla osoby, która często wypłaca pieniądze z bankomatu to faktycznie powód do rezygnacji, ale wydaje mi się, że większość z nas już rzadko wypłaca pieniądze z bankomatu. W dzisiejszych czasach płacimy wszędzie kartą. A jednak bankomaty trzeba utrzymać i wydaję mi się, że Ing w ciągu dalszym nie jest złe. Pozdrawiam Tomasz
Ale przyznasz, że mamy prawo czuć się zawiedzeni 🙂
Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów – niestety nie są dostępne we wszystkich bankach ale jeśli wypłacasz często z bankomatów innych niż ING to popieram Twoją decyzję.
Zgadzam się tez z przedmówcami, że nie warto trzymać się jednego banku o ile nie Jesteś z nim związana np. kredytem a jednym z warunków jest posiadanie tam konta. Na rynku jest mnóstwo przeróżnych promocji, z których każdy może coś dla siebie wybrać a patrząc na bieżącą sytuację na rynku nawet dobrze jest mieć co najmniej dwa konta.
A zwraca ktoś uwagę na ostatnio pojawiającą się pozycje w tabeli opłat „sprawdzenie salda w bankomacie”? Millenium, wspominane w komentarzach tak ma 😉
nawet mając kredyt można mieć kilka kont 😉
Prawda. Sprawdzone info 🙂
Zgadzam się. Miałam na myśli sytuację, że w tym banku konto mamy do czasu kiedy mieć go musimy a dodatkowo z innych ofert korzystać możemy a nawet powinniśmy. Postaram się następnym razem lepiej wyrażać myśl 😉
pożegnasz się z ING? I gdzie przejdziesz? Ja szukałem, ale jakoś nie znalazłem lepszego banku (jeżeli Ty znalazłaś, podziel się proszę tą wiedzą).
Może BZWBK 🙂
Chodzi Ci o konto „godne polecenia” gdzie płacę 7pln/mc czy konto 1|2|3 gdzie płacę 3pln/mc za kartę i 5 pln za wypł z obcych bankomatów? Taka zmiana to żadna opcja . Dzięki za reklamę, ale jednak nie skorzystam.
Też się zastanawiam nad pożegnaniem ING. A może teraz mbank, konto z darmowymi bankomatami?
Ja przeszedłem do Aliora – Konto za 0 jest dla mnie idealną ofertą bo nie wymusza na mnie posiadanie i używania karty. Od plastiku trzymam się z daleka. Raz w miesiącu idę do banku wypłacam gotówkę i spokój.
Ja też rezygnuje i zakładam konto ekonto mobilne plus w Mbanku.
ad mBank. Zakładam, że wpłata 1000pln/mc jest do osiągnięcia, przez większość ludzi, ale drugi i kolejny przelew wewnętrzny w miesiącu 5pln oraz drugi i kolejny przelew zewnętrzny w miesiącu to 10pln. Czy o tym koncie wspominasz? (str 52 ich regulaminu na dzień 28.12.2015).
Ja naprawdę nie chce wiele. Chcę:
– darmowej karty (może być bezpłatna przy obrotach większych niż 200pln).
– darmowej kredytówki ( potrzebuję do transakcji zagranicznych) która też ma limit max 250pln/mc, ale tutaj w ING nie trzeba mc do mc robić przelewów tylko jeżeli ING chce min 250 pln/mc (chyba taki mam warunek -konto direct) to jak zrobię jednego miesiąca zapłatę wysokości 1000pln to nie mam opłat za kredytówkę przez 4mc).
– chce konta 0pln na mc
– chce przelewów internetowych za 0pln/mc
Jak znacie lepsze konto to dajcie znać. Chciałem ING utrzeć nosa i powiedzieć, że w takim razie wybiorę inny bank, ale widzę że inni też już sobie wykombinowali. Jak wcześniej sprawdziłem i opisałem mbank (konto mobilne plus), BZWBK (godne polecenia) i Alior (konto internetowe) -każdy pobiera jakieś opłaty (karta, przelewy itp) więc nie dajecie mi powodów, żeby porzucić ING. Mimo to wierzę, że ktoś znajdzie lepszą ofertę i i ją zdradzi, to ja sobie już z Panami z ING pogadam o obniżeniu rachunków.
Chodzi mi o konto: eKonto Mobilne Plus
Powołujesz się na 52 stronę Taryf opłat i prowizji, gdzie jest opisane konto eMax plus, które zostało wycofane z oferty już jakiś czas temu. Spójrz na czwartą stronę i kolejne, gdzie jest napisane między innymi to, że ekonto mobilne plus mBanku w obsłudze internetowej ma:
otwarcie – 0pln
prowadzenie (wpływ 1000pln) – 0pln
Przelew wewnętrzny – 0pln
przelew zewnętrzny – 0pln
polecenia zapłaty – 0pln
zlecenie stałe – 0pln
bankomaty w Polsce – 0pln
Mnie to pasuje:)
kaizenwfinansach Odnośnie Aliora… konto za 0 ale wypłaty z bankomatów obcych 3pln, czyli sens przechodzenia z ING raczej żaden… chyba że nie masz karty, ale to wtedy także w ING nie ma opłat (czy ING wymusza prowadzenie karty, nie wiem, nie próbowałem, ale mój kolega powiedział, że nie ma i wypłaca gotówkę tylko przez Blik).
ekonto mobilne plus mBanku w obsłudze internetowej ma:
otwarcie – 0pln
prowadzenie (wpływ 1000pln) – 0pln
Przelew wewnętrzny – 0pln
przelew zewnętrzny – 0pln
polecenia zapłaty – 0pln
zlecenie stałe – 0pln
bankomaty w Polsce – 0pln
Mnie to pasuje:)
A ja zaczynam odnosić wrażenie, że to prowizje za bankomaty stają się normą :/ mBank (choć to może nie najlepszy przykład, bo nie mają własnych bankomatów, nawet przy oddziałach – tam korzystają z bankomatów firmy zewnętrznej), ale we wskazanych bankomatach wypłaca się z kont mBanków za darmo, jak wypłata opiewa na min. 100 zł. Najmniejsza ich prowizja za wypłatę to ok. 1,4 zł we wskazanych bankomatach…