Black Friday i Cyber Monday – pamiętaj, jeśli chcesz oszczędzić

Dziś będzie krótko. Już za tydzień (29 listopada), dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, będzie tzw. Black Friday. A zaraz po nim, w poniedziałek – Cyber Monday (1 grudnia). A we…
Magda
21.11.2014

Dziś będzie krótko. Już za tydzień (29 listopada), dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, będzie tzw. Black Friday. A zaraz po nim, w poniedziałek – Cyber Monday (1 grudnia). A we wtorek (2 grudnia) mamy w Polsce dzień darmowej dostawy. Po co o tym piszę? Bo można sporo zaoszczędzić.

Czarny piątek otwiera sezon wyprzedaży i jest to dzień, w którym można zrobić duuuużo tańsze zakupy. Nie tylko w Stanach, u nas też. I tak przez cały weekend aż do… poniedziałku, w którym otrzymujemy nowe obniżki – dzięki właśnie Cyber Monday. Tego dnia można liczyć na ogromne wyprzedaże w sklepach internetowych. I mowa tu nie tylko o odzieży, elektronice czy książkach, z dużą obniżką można kupić też różnego rodzaju oprogramowanie.

To dobry moment, żeby zaplanować zakupy świąteczne, które będą już za miesiąc. Najlepiej wcześniej zorientować się, w jakich sklepach będą promocje, co moglibyśmy sprezentować naszym bliskim i zaplanować zakupy właśnie na przyszły piątek lub poniedziałek. A jeśli nie będzie tam świetnych promocji, to zakupu dokonać we wtorek, 2 grudnia i zaoszczędzić kilkanaście złotych na kosztach wysyłki (w tej akcji bierze udział w tym roku 1143 sklepów, więc będzie z czego wybierać).

Ja najczęściej w tych dniach kupuję jakieś oprogramowanie do pracy, narzędzia lub hosting. Można liczyć nawet na 50% zniżki.

A Ty? Lubisz tego typu promocje?

27 komentarzy
  1. Korben Dallas

    Świetny wpis! Nie wiem czemu, ale jakoś sobie ubzdurałem, że blackfriday jest po świętach?! 😉 Całe szczęście zaglądam tutaj. A listę prezentów już mam i jeszcze nie zacząłem ich kompletowania. Trzeba zatem przetrzepać czeluści internetu w poszukiwaniu najniższych cen. Odnośnie darmowej wysyłki, jest gdzieś może spis sklepów które biorą udział w akcji?

    Odpowiedz
  2. Maciek

    Black Friday – czarny czwartek? coś mi się nie zgadza, ciekawe co? 🙂

    Odpowiedz
    • Magda

      Poprawione, dzięki 🙂

      Odpowiedz
  3. tomaszbelza

    A ja jestem ciekaw czy uda się w Polsce wprowadzić taki Czarny Piątek? Na pewno byłoby to świetne rozwiązanie zarówno dla klientów (wymarzony produkt kupiony taniej), jak i sprzedawców (może mniejsza marża, ale za to dużo sprzedaży). Dzień Darmowej Dostawy to jednak nie jest to samo 😉

    Odpowiedz
    • Magda

      Nikt nie mówi, że to jest to samo. I tak, jak napisałam we wpisie, coraz więcej firm/sklepów w Polsce uznaje takie wyprzedaże.

      Odpowiedz
      • tomaszbelza

        Ja nie sugerowałem, że napisałaś, że to to samo – po prostu żałuję, że u nas takie „święto” jest skopiowane nienależycie 😉
        Z ogromną ciekawością będę obserwował tegoroczny Czarny Piątek wśród rodzimych sprzedawców – kto wie, może jednak będzie ciekawiej, niż np. w zeszłym roku (znane mi promocje w sklepach stacjonarnych sięgały wtedy ok 5%… czyli mniej więcej tyle ile bez problemu można utargować płacąc za produkt gotówką).

        Odpowiedz
        • Magda

          Ok, nie dogadaliśmy się 🙂

          Odpowiedz
  4. BJK

    ja prezenty mam już kupione 😀
    ale jeśli hosting jest taniej to przyznam się, że przejrzę oferty wtedy 🙂

    Odpowiedz
  5. Tomek K

    Jeszcze nie używałem zniżek w tych dniach, ale jak piszesz, że kupujesz w tych dniach oprogramowanie, czy hosting to poczekam z kupnem i zobaczę, czy za tydzień na coś trafię. Czas na decyzję 😉 a nie bez zdecydowania 😉

    Odpowiedz
    • Magda

      Coś na pewno znajdziesz 🙂

      Odpowiedz
  6. po prostu wygodnie

    Lista prezentów dawno zrobiona i czekam tylko na dzień darmowej dostawy. O!

    Odpowiedz
  7. magda

    A ja co roku sobie obiecuję, że w tych dniach kupię coś na amazonie i co roku jakoś ucieka mi ta data. Dzięki za przypomnienie 🙂

    Odpowiedz
    • Magda

      Do usług 🙂

      Odpowiedz
  8. Pine Square

    wyprzedaże zaczną się pewnie po świętach;) kupujesz może coś (w ramach Black Friday/Cyber Monday) zza oceanu – jak jest wtedy z wysyłką?

    Odpowiedz
    • Magda

      Nie kupowałam jeszcze fizycznych towarów zza oceanu w te dni, więc nie wiem niestety

      Odpowiedz
  9. Dobre Geny

    mój telefon aż się prosi o wymianę, ale zebrać się nie mogę. Może teraz? z okazji tych wyprzedaży i świąt? jakiś prezencik dla samej siebie hehe 🙂

    Odpowiedz
    • Magda

      No pewnie! To świetny pomysł 🙂

      Odpowiedz
  10. minimalnat

    super!!!! właśnie w tym roku wszystkie prezenty kupuje online, nie mam czasu na spacery po sklepach wiec na pewno skorzystam. Wstrzeliłaś sie z tym wpisem idealnie!

    Odpowiedz
    • Magda

      Dzięki! 🙂 Przypomnę się jeszcze w piątek.

      Odpowiedz
  11. Piotrek

    Ja też uwielbiam wszelkiego rodzaju promocje. Myślę, ze to często może przechodzić w jakiś rodzaj uzależnienia. Odruchowo, wiedząc, że tu i tu w takim a takim czasie będzie promocja jedziesz, tracisz czas i kupujesz coś, co nie zawsze w innej sytuacji byś kupił.
    To jest niestety zła strona mechanizmu promocji.
    Ale sam tak niestety działam, muszę przyznać.

    Odpowiedz
    • Magda

      Firmy mocno walczą o to, żeby tak to właśnie działało w naszych głowach 🙂

      Odpowiedz
  12. sami

    czyli jak dzisiaj zamówię coś w necie to to za darmo mi dowiozą czy miałem zamówić wcześniej na dzisiaj ?

    Odpowiedz
    • Magda

      Dziś zamawiasz z darmową dostawą 🙂 tylko pamiętaj, aby wybrać sklep, który bierze udział w akcji.

      Odpowiedz
  13. KasiaS

    Black friday jak najbradziej, z tym, że chyba u nas nie jest jeszcze tak bardzo popularny (w mojej okolicy do akcji włączyło się tylko kilka większych sklepów). Przed świętami korzystam raczej z dnia darmowej dostawy- wtedy mam zazwyczaj już wszystkie prezenty:)

    P.S. Pierwszy raz jestem na twoim blogu:) Trafiłam przypadkiem z racji podobnego zainteresowania blogowego:) ale wpadne jeszcze nie raz:)
    pozdrawiam!

    Odpowiedz
    • Magda

      Kasia, ja bardzo dużo kupiłam w ten blackfriday 😉 Więc jednak trochę tak. Ale raczej online. Z darmowej dostawy też 🙂

      Cieszę się, że wpadłaś, zapraszam ponownie 🙂

      Odpowiedz
  14. KasiaS

    Dziękuję, jak tylko czas pozwoli będę wpadać:)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Awatar Magda

Cześć, nazywam się Magdalena Bród, na co dzień zajmuję się marketingiem internetowym, interesuję się finansami osobistymi (stąd też pomysł na blog finansowy) i podróżami. Kilkanaście lat mieszkałam w pięknym Wrocławiu, a od niedawna w Tarnowskich Górach.

Blogujesz o biznesie lub finansach? To dołącz do grupy na Facebooku: Blogerki o finansach i biznesie

Archiwa