Dziś 31 sierpnia, czyli dzień blogera 🙂 Jakoś tak się utarło, że z okazji tego dnia, poleca się inne blogi. Właśnie odszukałam na innym swoim blogu, że praktykowałam to od 2008. Nieźle! Zatem poniżej znajdziecie listę (powinno być 5, ale nie dałam rady) blogów, które lubię i czytam, ale które wcale nie muszą być związane z finansami. Zapraszam! (kolejność przypadkowa).
www.sloganopis.pl
Moje nowe odkrycie, znalazłam ten blog dopiero parę dni temu, ale od tamtego czasu nie mogę się oderwać. Olga pisze naprawdę lekko i świetnie się ją czyta, ale nie ma się co dziwić, w końcu jest copywriterem. Jeszcze trochę czasu mi zejdzie, zanim przeczytam jej wszystkie wpisy. Gdybym miała wymienić jeden wpis, to byłby ten: Gruba baba i handlowcy, bo w 100% się z nim utożsamiam, sama schudłam ostatnio 18 kg i doskonale wiem, jak patrzą na grubych sprzedawcy w sklepach odzieżowych.
otozto.pl
Proste – Paweł postanowił założyć bloga i obiecał sobie, że w każdym tygodniu będzie się pojawiał jeden nowy wpis. Jak raz nie da rady – przepada, papa blogu. Jak na razie najwyraźniej mu się udaje, bo blog dalej daje radę. Jakiś czas temu ktoś ze znajomych wrzucił linka na fejsa. I tak już zostało, zaglądam co tydzień. Na uwagę zdecydowanie zasługuje jeden z ostatnich wpisów – O pisaniu – również i z tym postem się utożsamiam, więc polecam przeczytanie.
www.catherinetheowner.pl
Nie pamiętam już od kiedy blog Kasi Pszocnickiej znajduje się w moich RSS-ach, ale już zdążył się tam porządnie zadomowić. Kasia pisze o biznesie, o inspiracjach, o motywacji i o innych biznesach. Każdy jej wpis porządnie mnie motywuje do działania i budzi we mnie zazdrość – że też bym tak chciała. Ale mi zostaje jeszcze trochę poczekać. Czasem nasze tematy się pokrywają 🙂 Zobaczcie wpis: Jak wstawać wcześnie, też o tym pisałam 🙂
blogfreelancerki.pl
Gosia przepięknie rysuje! I to najpierw mnie urzekło. Jeśli dobrze pamiętam, to najpierw znałam ją właśnie z gosiarysuje.pl. A potem dorwałam bloga freelancerki. I chyba parę godzin czytałam. Każdy wpis jest wzbogacony właśnie tymi rysunkami, grafikami, nie wiem jak to nazwać 🙂 Podobnie jak blog Kasi Pszocnickiej, mocno motywuje mnie do działania. Znalazłam tam już wiele naprawdę interesujących wpisów, a ostatnio nawet w jednym z postów wystąpiłam gościnnie :).
lifemanagerka.pl
Czytam od pewnego czasu. Podoba mi się połączenie wpisów o zdrowym trybie życia z lajfstajlowymi i o biznesie. Ostatnio zapuściłam się głębiej i dorwałam interesujące rady na temat zamienników niezdrowych produktów, czy odkryłam ciekawe przepisy np. na zdrowie burgery. Tematyka bloga Agnieszki pasuje do kręgów moich zainteresowań na temat zdrowego odżywiania. Zajrzyjcie do wpisu – Poniedziałki freelancera – kwestie finansowe, bo każdy lubi czytać o pieniądzach.
8razy5.pl
Chyba najmłodszy blog w moim zestawieniu. Justyna przerzuciła się z etatu na freelancerkę i pracę w domu. Jest z tego powodu naprawdę zadowolona i co jakiś czas serwuje nam wpisy typu – A może to już czas, aby odejść? – obok którego osoby pracujące na etacie i kiszące się w nim nie mogą przejść obojętnie. Ostatnio Justyna wprowadziła nowy projekt – ograniczenie przesiadywania na Fejsie. Ciekawe, jak jej to wyjdzie. Trzymam kciuki.
ale-przepisy.pl
Muszę szczerze się przyznać, że blog Niny odkryłam dopiero, gdy zaczęłam komentować wpisy na tym blogu. Ale szybko nadrobiłam zaległości. Ciekawostka – jeśli dobrze zrozumiałam, to na początku był to blog typowo kulinarny, rozszerzony z czasem o lajfstajl, zakupy itp. Bardzo fajne rozwiązanie. Ostatnio najbardziej zainteresował mnie wpis Antystresowe jedzenie – kilka produktów, które niwelują nasze nerwy.
gosiaoszczedza.blogspot.com
Gosię czytam już dawna, również odkryłam jej blog po tym, jak zaczęły się tu pojawiać komentarze 🙂 I bardzo się z tego powodu cieszę! Gosia pisze o oszczędzaniu, o planowaniu wesela, a ostatnio pojawił się na jej blogu cykl dotyczący historii jej czytelników, np. mocno spodobał mi się – Jak NIE zaczynać oszczędzać? Historia Krzyśka i Magdy. Warto przeczytać, bo znacznie lepiej uczyć się na cudzych błędach niż swoich. Blog Gosi coś w sobie ma – niby pisze o takich prostych, życiowych kwestiach, ale jednak wkręca.
Dana z Kobiecych finansów to jedna z dwóch osób w tym zestawieniu, które znam osobiście. Dorwałam jej bloga już chyba z rok temu i od tamtego czasu czytam regularnie. Szkoda, że ostatnio pojawia się tam mniej wpisów, ale z drugiej strony, autorka była przecież zajęta pisaniem książki 🙂 Czekam też na rozwinięcie cyklu – Dobre polskie produkty spożywcze, które polecam – cz. 1. Dana naprawdę świetnie pisze i mocno przygotowuje się do swoich wpisów, co widać też np. w artykule o ZUS i OFE.
biznesoweinfo.pl
Blog Agnieszki i comiesięczne zestawienia zarobków z jej blogów to kolejna porcja motywacji dla mnie. Zawsze, gdy je czytam, mam ochotę kopnąć w plecy moje blogi, żeby w końcu wzięły się do roboty i zaczęły więcej zarabiać. No zajrzyjcie do ostatniego podsumowania. Aga pisze o pracy w domu, freelancerce, pomysłach na biznes i metodach zarabiania. Czytam ją od początku – nie straciła flow 😛 Czyta się ją świetnie, ale też jest copywriterką, więc jak mogłoby być inaczej?
dwudziestolatek.pl
Wiecie co? Drugi z facetów w tym zestawieniu (przypadek rzecz jasna, że tyle pań!). Leon, ledwo po dwudziestce, mocno ogarnięty chłopak piszący o niezależności finansowej, oszczędzaniu, a także o tym, jak zarabiać przez internet. Jest mocno intrygujący i nie chce ujawnić swojej tożsamości. Ciekawa jestem, jak długo z tym wytrzyma. Zajrzyjcie do jego najnowszego wpisu, w którym przedstawia stronę zarabiającą 2000 zł miesięcznie.
wegannerd.blogspot.com
Ani ze mnie wegetarianka, ani tym bardziej weganka, ale ten blog coś w sobie ma. Przetestowałam już wiele przepisów. Jako cukrzyk, mocno muszę zwracać uwagę na to, co jem, a dieta wegańska jest najzwyczajniej w świecie zdrowsza. Spójrzcie na zdjęcia na tym blogu! Aż ślinka cieknie. Ala ma talent i do jedzenia, i do fotografowania. Polecam przepis na najlepsze bezglutenowe ciasto z jagodami!
Uchh, trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że się nie gniewacie 🙂 Zachęcam również do proponowania w komentarzach blogów, które Wy czytacie (nie Waszych, spamerzy :P).



Ale fajne zestawienie 🙂 i nie tylko dlatego, że się w nim znalazłam (za co dziękuję), ale przede wszystkim dlatego, że widzę w nim kilka zupełnie nowych dla mnie blogów. Super, będę miała co zwiedzać dziś wieczorem 🙂
Cieszę się, że Ci się podoba 🙂 No trochę ich jest i warto 🙂
Zgadza się – ciekawy zbiór. Myślę, że większość z mających własny blog, tudzież z odwiedzających blogi mogłaby taki osobisty ranking zrobić.
Czy ja wiem, czy nie chcę ujawniać swojej tożsamości? 🙂 Może kiedyś przyjdzie na to czas i zrobię to w na tyle fajny sposób, że będzie o mnie głośno. Stay tuned 🙂
PS. „Leon” to nie jest mój pseudonim, ale moje imię 🙂 Wiem, że wiele osób myśli, że to ksywka.
Dziękuję Ci za wyróżnienie na tej krótkiej liście blogów, które chętnie czytasz. Powiem Ci, że z Twojej listy, czytam także Gosię oraz blog „Catherine The Owner”.
Pozdrawiam serdecznie,
Leon.
No dobrze 🙂 W takim razie czekamy na ujawnienie się :p
Wiem wiem, ja akurat wiem, że Leon to Twoje imię 🙂 Jakoś tak od początku myślałam.
Nie ma za co – dobre blogi trzeba wyróżniać 🙂 Skoro czytasz tylko 2, to zajrzyj do reszty – warto 🙂
Dziękuję za polecenie 🙂
Nie ma za co 🙂 Dobre blogi się poleca 🙂
Dzięki za polecenie 🙂
Nie wiedziałam, że dzisiaj dzień blogera.
Ależ nie ma za co 🙂
Tak, 31 sierpnia, dlatego że 3108 wygląda w zapisie jak „BLOG” 🙂 Zobacz:
Magda zepsułaś moje plany! Miałam dziś wrzucić podsumowanie sierpnia, ale chyba przyłączę się do akcji. Siadam do swojego zestawienia! 🙂
Dziękuję za polecenie i strasznie mi miło, że do mnie wracasz! 🙂
No i super 🙂
Lubię takie wpisy, szczególnie jeśli znajduję w nich blogi, których dotąd nie znałam, a tu kilka nowości się znalazło. 🙂
Cieszę się 🙂 I super, że skomentowałaś, bo nie znałam wcześniej Twojego bloga!
Kochana! Fantastyczne zestawienie i to nie tylko dlatego, że się w nim odnalazłam! Wesołego dnia Blogera! 🙂
Cieszę się, że Ci się podoba 🙂 I wzajemnie!
Świetne zestawienie! Dużo tu blogów, które czytam i cenię. Polecam każdemu odwiedzenie podanych stron 🙂
O widzisz Kasiu! Zapomniałam o Tobie 🙁
Dzięki za wzmiankę. Miło mi.
Co do tego „pa pa blogu”, to w zeszłym tygodniu nie dałem rady. Teraz udaję, że nic się nie stało i liczę na to, że nikt nie zauważy 😉
Nie ma sprawy 🙂
O proszę, czyli jednak. Już widziałam na fejsie, że jakiś hejt…? 🙂
Fajny zbior wartościowych blogów. Część znam, ostatnio wpadłam w „sidła” Kasi Pszonickiej, bo jak tam do niej wejdę, to ciężko wyjść 🙂 A z resztą blogów bardzo chętnie się zapoznam.
To prawda, też tak mam 🙂
Wielu z wymienionych blogów nie znałam, z chęcią zajrzę. Może i mój blog Cię zainteresuje? Choć jest tylko o roślinach domowych to wierzę, że masz trochę kwiatów w domu!
Katarzyno, właściwie to mam, ale ciągle mi więdną, więc chyba Twój blog mi się przyda 🙂
Pozdrawiam!
Fajny zbiór, z chęcią przejże wszystkie, zacznę od zaraz, więc lecę czytać.
Magda, dziękuję, znaleźć się w Twoim zestawieniu to dla mnie duże wyróżnienie 🙂 tym bardziej mi miło, że 31.08 to dzień moich urodzin, zatem super niespodzianka 🙂 Dzień Blogera 🙂 fajnie!
No co Ty, jakie tam wyróżnienie 🙂
Aaaa! To wszystkiego najlepszego!
Połechtałaś moją dumę, wrzucając Kobiece Finanse i to z takim opisem do swojego zestawienia 😉 Sama też ubolewam, że wpisy u mnie pojawiają się z mniejszą częstotliwością, ale „wariacki okres” już za mną, więc wszystko powinno wrócić do normalności… 🙂 Pozdrawiam!
Połechtałam? Spoko! 😀 i dobrze. Może teraz będziesz pisać częściej 🙂
Właśnie pracuję nad kolejnym wpisem i teraz dwa razy przyglądam się każdemu słowu, zastanawiając się czy nie zawiodę oczekiwań 🙂 Takie wyróżnienie noblilituje ale i dyscyplinuje. Dwa w jednym 😉 Więc i podziękowania podwójne. ps. Przy okazji odkryłam Twojego bloga i na pewno będę tu zaglądać.
No co Ty, nie powinnaś! Czyta się Ciebie naprawdę „gładko” 🙂
A zapraszam w każdej chwili 🙂
Wow! Mimo że od kilku tygodni namiętnie śledzę tematyczne blogi – chyba połowy z Twojej lity nie znałam. Ale spokojnie zakładki już pootwierane 😀
Pozdrawiam!
Świetne zestawienie! Często odwiedzam blog blogfreelancerki.pl – jestem pod wielkim wrażeniem talentu. Zawsze chciałam umieć rysować.. niestety okazało się, że to nie dla mnie.
Ja też jestem pod wrażeniem rysunków freelancerki 🙂
Mój kalendarz właśnie się wzbogacił o kolejne zadanie na sierpień 2015 – za rok biorę udział w blogday 2015 😉
Leon.
Koniecznie!